Wilgoć to problem, który dotyka wielu domów i mieszkań. Niektórzy uważają, że bloker wilgoci pomaga, inni natomiast są sceptyczni wobec tego typu produktów. Czy bloker wilgoci działa? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.
Każdy, kto ma do czynienia z awariami i uszkodzeniami spowodowanymi przez wilgoć wie, że niestety rdza nieustannie będzie się rozwijała. W takim przypadku pomocne mogą okazać się blokery wilgoci – preparaty, które ulegają szybkiemu wchłanianiu i powlekają ściany cienką warstwą ochronną. Dzięki temu można skutecznie zabezpieczyć ściany przed dalszymi uszkodzeniami i zmniejszyć ryzyko powstawania grzybów i pleśni.
Co to jest bloker wilgoci?
Bloker wilgoci to środekizolujący powierzchnie ścian i sufitów przed wilgocią. Zastosowanie blokerów wilgoci zapobiega powstawaniui wykwitom pleśni, a także przed zabrudzeniami. Bloker wilgoci sprawdzi się w łazienkach oraz piwnicach, gdzie panuje duża wilgotność.
Co nie przepuszcza wilgoci?
Folia. Folią płynną można zabezpieczyć piwnicę, a także stosować ją na zewnątrz pomieszczeń, gdzie woda działa pod ciśnieniem. Płynna folia tworzy nieprzepuszczalną dla wilgoci powłokę, która chroni przed zawilgoceniem i uszkodzeniami.
Co zrobić z wilgocią na ścianie?
Bloker Wilgoci Tourpret! to popularny produkt, który chroni ściany i sufity przed działaniem wilgoci. Jest on także skuteczny na zawilgocone lub narażone na wilgoć ściany. Bloker Wilgoci Tourpret! można malować i kłaść tapetę.
Czym zamalować wilgoć?
Farbą emulsyjną o matowej powierzchni. Takie farby służą do stworzenia nieprzepuszczalnej dla wilgoci bariery, która będzie zatrzymywała wilgoć w ścianie. Są one oparte na bazie żywic i dają się łatwo nakładać pędzlem i wałkiem. Można je także malować metodą natryskową.
Jakie farby przeciw wilgoci?
Do pomieszczeń o bardzo dużej wilgotności, do których należą łazienka, pralnia i suszarnia należy wybrać farbę lateksową to rodzaj farby akrylowej, w której spoiwem są żywice. Taka farba bardziej elastyczna niż zwykła farba winylowa dlatego lepiej sprawdza się w takich miejscach.
Jak zlikwidować grzyba?
Ocet spirytusowy rozcieńczony w stosunku 4:1 z wodą ma działanie grzybobójcze. Soda oczyszczona usuwa nie tylko grzyby, ale także ich nieprzyjemny zapach. Wystarczy, że zmieszasz ją z wodą, aby powstała gęsta piana i nałożysz na plamy. Sól kuchenna połączona z wodą również skutecznie się sprawdzi.
Jak zabezpieczyć sufit przed wilgocią?
Specjalna farba antykondensacyjna pomoże w zabezpieczeniu Twojego sufitu przed wilgocią. Tworzy ona na powierzchni izolującą warstwę, która zapobiega kondensacji i gromadzeniu się pary wodnej. Ponadto zwiększa temperaturę powierzchni, co dodatkowo ogranicza ryzyko powstawania wilgoci.