Z czego najlepiej zbudować dom?

Jeśli rozważasz budowę domu, to koniecznie musisz przeczytać ten artykuł! Dowiesz się z niego, z czego najlepiej zbudować dom, żeby miał on dobrą izolację termiczną i był wytrzymały.


W Polsce najchętniej buduje się domy z lekkich pustaków ceramicznych (prym wiodą produkty Porotherm) i bloczków z betonu komórkowego (najpopularniejsze są marki Ytong i Suporex).

Z czego najlepiej budować dom 2022?

Odpowiedź brzmi: fundament ława + ściany fundamentowe i płyta fundamentowa.
Dlaczego? Ponieważ są to konstrukcje, które w zależności od preferencji mogą być wylewane z betonu lub murowane z wykorzystaniem bloczków.
Płyty fundamentowe cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoje właściwości: lekkie, ciche i trwałe. Warto rozważyć taki rodzaj fundamentu podczas budowy domu w 2022 roku.

Jaki jest najtańszy materiał do budowy domu?

Bloczki silikatowe są najtańszym materiałem, ponieważ są wykonane z tanimi surowcami. Bloczek drążony waży 15-18 kg, a pełny 23 kg. Mają słabe właściwości termoizolacyjne, więc nie są dobrym materiałem na ocieplenie domu.

Z czego najszybciej zbudować dom?

Jeśli zależy nam na jak najszybszej budowie domu, to warto sięgnąć po technologie szkieletowe lub wybudować dom z bali. Błyskawiczne tempo prac umożliwiają zwłaszcza systemy, w których prefabrykowane są całe elementy budynku.

Jaki dom się opłaca?

Domy tanie w budowie powinny mieć prostą konstrukcję, zwartą bryłę budynku i najlepiej, by miały dwuspadowy dach. Aby ograniczyć koszty, projekty tanich domów najczęściej nie posiadają podpiwniczeń. W zamian tego powinny mieć pomieszczenie gospodarcze, większą kotłownię, lub funkcjonalny strych. Warto także pamiętać o dobrym ociepleniu budynku oraz stosowaniu energooszczędnych rozwiązań. Dobre materiały oraz staranne wykonanie to gwarancja solidności i bezpieczeństwa w przyszłości.

Czy warto się budowac w 2022?

Zdecydowanie tak! Jeśli planujesz budowę domu to warto rozpocząć jak najszybciej. Gdyż ceny materiałów, a tym samym koszty całej inwestycji, będą rosnąć. Jak podają analitycy, średnio ceny wzrosną o 30% w stosunku do 2021r. Większość z nas ma ograniczone możliwości finansowe, dlatego im szybciej zdecydujemy się na ten krok tym lepiej.

Zobacz także:  Jaka lambda do ocieplenia?

Jakie są najcieplejsze pustaki?

Pustaki ceramiczne to według wielu ekspertów najcieplejsze pustaki na rynku. Przede wszystkim, dzięki temu, że jest to materiał bardzo dobrze izolujący ciepło, idealnie sprawdza się w roli elementu budowlanego do ocieplania domu. Warto też zauważyć, że pustak ceramiczny jest bardzo lekki – co ma duże znaczenie przy jego montażu.

Co jest lepsze cegłą czy pustak?

Pustaki lepiej się sprawdzają na zewnątrz, ponieważ są one bardziej wodoszczelne i nie chłoną wilgoci. Mają też większą izolacyjność termiczną od cegieł, ponieważ zawierają więcej pustych przestrzeni. Pustaki ceramiczne szybciej się ogrzewają niż cegły, co jest ważne dla komfortu użytkowania. Niestety, są też bardziej wrażliwe na uszkodzenia podczas transportu i na placu budowy.