Gdzie się stosuje folię paroizolacyjna?

Choć może nie wydawać się to oczywiste, folia paroizolacyjna jest stosowana w wielu różnych miejscach. Można ją znaleźć w budynkach mieszkalnych, użytkowych i przemysłowych, a także w infrastrukturze komunikacyjnej. Jest to bardzo ważny materiał, ponieważ chroni przed utratą ciepła i sprawia, że budynki są bardziej energooszczędne.


Folia paroizolacyjna umieszcza się pod krokwiami, pomiędzy ociepleniem a płytami gipsowo-kartonowymi. Stosuje się ją także do uszczelniania dachów płaskich i ścian szkieletowych. Dzięki swojej budowie i wytrzymałości, folia paroizolacyjna chroni wełnę mineralną przed zawilgoceniem. Jest barierą, którachroni ocieplenie i konstrukcję dachu.

Czy potrzebna jest folia paroizolacyjna?

W przegrodach budowlanych zewnętrznych tak, gdzie może dojść do wykroplenia się pary wodnej w wyniku nagłego ochłodzenia powietrza. Folia paroizolacyjna zabezpiecza strukturę przed kondensacją pary wodnej i gromadzeniem się wilgoci wewnątrz, a także chroni przed zawilgoceniem izolacji cieplnej.

Czym się różni folia paroizolacyjna od zwykłej?

Przede wszystkim jest wzmocniona zbrojeniem, dzięki czemu jest bardziej trwała i odporna na uszkodzenia. Ponadto,folia paroizolacyjna jest mniej palna i jej zużycie obliczone jest na długie lata – w przeciwieństwie do zwykłej folii, która co najwyżej posłuży nam przez kilka lat. Dlatego też folia paroizolacyjna stanowi lepszy wybór, jeśli chcemy cieszyć się bezpiecznym i efektywnym izolowaniem przez długi czas.

Czy folia paroizolacyjna przepuszcza powietrze?

Folia paroizolacyjna działa jako warstwa wspomagająca wentylację. Ma bardzo dobre właściwości paroprzepuszczalności, dzięki czemu może poradzić sobie z odprowadzeniem pary wodnej. Folia przepuszcza powietrze, ale jej głównym zadaniem jest ochrona przed przenikaniem pary wodnej.

Czy wełna może dotykać folii paroizolacyjnej?

Tak, ten rodzaj folii może bezpośrednio dotykać izolacji cieplnej. Nie powoduje ona zawilgocenia dzięki temu, że nie przepuszcza pary wodnej. Jest to szczególnie ważne w przypadku budynków mieszkalnych, których izolacja musi być sucha i odporna na wilgoć.

Zobacz także:  Jaka hydroizolacja na chudziaka?

Gdzie dać Paroizolacje?

Satysfakcjonując warunki izolacyjności cieplnej przegród i łącznie ze stropami można uzyskać jedynie poprzez kompleksowe zastosowanie paroizolViewscharacterstically wykonywana jest na betonie, cegle, płycie OSB lub wełnie mineralne. Ponieważ więźba dachowa częstokroć przebiega niedokładnie równolegle do powierzchni sufitu (tzw. tarcza T), należy zwrócić szczególną uwagę na wypełnienie trudnych detali między elementami więźby rozciągniętą masą klejowo-uszczelniaj ąc ą.

Czy można kłaść panele bez folii?

Panele podłogowe bez folii paroizolacyjnej potrafią chłonąć wilgoć zatrzymując ją wewnątrz. W takim wypadku istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo gromadzenia się grzybów i pleśni. Folie paroizolacyjne to doskonały sposób na zabezpieczenie podłogi przed Wilgocią. Folie te najlepiej funkcjonują na powierzchniach betonowych, które nie są mocno wilgotne. Zalecane jest stosowanie folii paroizolacyjnych również pod panele dla dodatkowego zabezpieczenia.

Czy dawac folię na sufit podwieszany?

Tak! Folie szczelne paraizolacyjne przechodzą testy na nieprzepuszczalność pary wodnej – musisz to mieć pod sufitem, aby cieszyć się życiem. Podczas gdy inne materiały mogą się przeciekać, gromadzić kondensat i spowodować rozwój drobnoustrojów, folia zabezpiecza Twój sufit i cały dom przed tymi problemami.