Folia w płynie to produkt, który można stosować przy każdej okazji. Jest łatwa w użyciu i można ją nosić wszędzie ze sobą. Folie w płynie są łatwe w obsłudze i dają świetny efekt. Dzięki nim można uzyskać błyszczące i śliskie włosy.
Zabezpieczenie przed wodą i wilgocią to podstawowa funkcja tego produktu. Dzięki niemu możemy chronić ściany lub podłogi przed zawilgoceniem, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniach sanitarnych. Folia w płynie doskonale sprawdza się więc jako hydroizolacja.
Czy warto stosować folię w płynie?
Zdecydowanie tak! Folię w płynie Baumit Proof to inwestycja w bezpieczeństwo naszej posiadłości. Skutecznie zabezpiecza ona podłoże przed zniszczeniem spowodowanym wilgocią, a w razie awarii instalacji czy wylania się wody np. z pralki, pozwoli zminimalizować szkody.
Czy trzeba gruntować przed folia w płynie?
Podłoże przed nanoszeniem folii w płynie należy dokładnie oczyścić i zagruntować. Zaleca się na początku zlikwidowanie wszelkich większych ubytków w powierzchni ściany oraz usunięcie zgrubień itp. Jeśli chodzi o grunt to podstawowy podział gruntów to: mineralne, emulsyjne i lateksowe. Wymienione grunty charakteryzuje krystaliczna struktura, która sprawia, że jest ona bardzo trwałym produktem. Dodatkowo jest bezpieczny dla środowiska i nie ma negatywnego wpływu na ludzi ani na zwierzęta.
Czy folię w płynie da się malować?
Tak! Powierzchnie pokryte folią w płynie można również malować farbami akrylowymi, lateksowymi lub emulsyjnymi. Ważne jednak, by skład farby pasował do składu chemicznego powłoki uszczelniającej. Z tego powodu przed podjęciem decyzji o tym, jakim kolorem chcesz pomalować swoje meble ogrodowe, należy przeanalizować składy obu produktów.
Gdzie kłaść folię w płynie?
Najlepiej na całej podłodze, dookoła wanny lub prysznica, ale bezpośrednio pod umywalką raczej się nie da. Jeśli chodzi o mokre strefy, to izolacja powinna znajdować się także wewnątrz ściany i na całej jej powierzchni. Dzięki temu zabezpieczysz się przed nieprzyjemnymi zapachami oraz grzybami i pleśnią, które mogłyby pojawić się w przypadku braku hydroizolacji.
Gdzie stosować folię w płynie?
Folia w płynie to produkt bardzo łatwy w aplikacji. Aplikuje się ją w miejscach bezpośrednio narażonych na regularne zamoczenie czy zachlapanie wodą, takich, jak np. strefa prysznica, okolice wanny, umywalki i na podłodze. Ściany wokół umywalki zabezpiecza się na powierzchni przynajmniej 50 cm z każdej strony.
Czy można chodzić po folii w płynie?
Folia w płynie to materiał dosyć kruchy i mało odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego jeśli zabezpieczamy nią zarówno ściany, jak i podłogę, należy najpierw nałożyć preparat na ściany, aby nie chodzić po świeżo izolowanej podłodze.
Czy folia w płynie chroni przed grzybem?
Zasadniczo nie, ale to łatwo zauważyć, że grzyby i pleśnie do rozwoju wymagają środowiska wilgotnego. Folia może pomóc w ochronie przed zawilgoceniem, ale jeśli jest już obecny grzyb, to raczej sobie z tym nie poradzi. W takim przypadku konieczna jest interwencja specjalistyczna.