Ile za ułożenie izolacji na tarasie?

, nieco żartobliwy

Przeciętny taras to nie tylko miejsce, w którym można posiedzieć, ale także dodatkowa powierzchnia, którą można wykorzystać na różne sposoby. Jednym z najpopularniejszych jest ułożenie na nim izolacji. Dzięki temu można cieszyć się ciepłem i spokojem na długi czas. Ile to kosztuje?


Ta cena może ulec zmianie w zależności od powierzchni, a także faktu, czy jest to balkon nowy, czy wymagający renowacji. Cennik hydroizolacji balkonu waha się zazwyczaj w przedziale 90-270 zł/m2. Cena 1 m2 izolacji na tarasie będzie się więc kształtować w granicach 150-270 zł. Warto jednak pamiętać, że aby izolacja balkonu była skuteczna i służyła przez długie lata, konieczne jest jej dokładne ułożenie oraz staranne wykonanie.

Ile kosztuje ułożenie izolacji?

Dobrej jakości folia izolacyjna może kosztować 80-120 zł za rolkę 50 m2. Zatem koszt ułożenia jednej warstwy folii płaskiej to wydatek rzędu 1,60-2,40 zł/m2.

Jaka izolacja na taras?

Najlepszym wyborem jest hydroizolacja elastyczna na bazie mineralnej, która zapewnia szczelność powierzchni i jest odporna na różne czynniki atmosferyczne (np. mróz). Preparaty tego typu są także wzbogacane polimerami, dzięki czemu izolowana powierzchnia ma lepsze parametry techniczne (wytrzymałość, odporność).

Jaki jest koszt remontu tarasu?

W zależności od powierzchni tarasu, jego stanu oraz zastosowanych materiałów, koszt remontu może się wahać od 360 do 900 złotych za metr kwadratowy. W przypadku większych powierzchni, takich jak np. 6-metrowy taras, koszt remontu może sięgnąć nawet 5800 złotych.

Ile kosztuje metr żywicy na taras?

W zależności od tego, czy stosujemy żywicę poliuretanową czy epoksydową, koszty będą się różnić. W przypadku poliuretanowej, za bezbarwną żywicę zapłacimy ok. 114,30 zł za m2, a za żywicę barwioną już jedynie 68,18 zł. Więc jeśli chodzi o koszt samej żywicy na taras to wyniesie on nas ok 68-114 złotych za metr kwadratowy.

Zobacz także:  Czy Dysperbit jest dobry?

Ile hydroizolacji na m2?

Cena hydroizolacji 190zł/m2

Ile za metr ocieplenia robocizna?

To zależy od tego, czy korzystamy ze starych rusztowań, czy musimy je zamontować. Jeśli nie potrzebujemy ich montażu, to całkowity koszt ocieplenia wynosi 100-120 zł/m².

Ile za ocieplenie fundamentów robocizna?

Koszt za metr kwadratowy wynosi od 68 do 97 złotych. Cena jest uzależniona od kilku czynników, tj. przygotowania terenu, rodzaju styropianu i jego grubości. W cenie tej są już uwzględnione koszty robocizny oraz materiału.