Ile kosztuje masa bitumiczna?

Aby zbudować dom lub mieszkanie, inwestorzy potrzebują wielu różnych materiałów. Jednym z nich jest masa bitumiczna, która służy do wykonywania izolacji i uszczelnień. Ile kosztuje masa bitumiczna? Ceny mogą się różnić w zależności od producenta i składu, ale zwykle wynoszą około 30-40 złotych za kilogram.


Cena netto za worek to 25 kg. Wysyłamy także 40 worków.

Co zamiast smoły na dach?

Modyfikacje pokryć dachowych są częstym zabiegiem wykonywanym przez inwestorów. Zwykle kojarzy się je ze starą, ciężką i kłopotliwą smołą, ale to już historia. Dziś na rynku jest dostępnych mnóstwo lekkich i łatwych w użyciu materiałów, które mogą posłużyć do tego celu. Najlepszymi z nich są blachodachówki lub blachy trapezowe.

Lekkość tych materiałów to ich duża zaleta – 1 m2 blachy waży około 4-5 kg. Nie obciąża to zbytnio konstrukcji, a jednocześnie sprawia, że układanie ich jest bardzo proste. Blachy trapezowe szczególnie dobrze sprawdzają się na dachach o niewielkim nachyleniu – ich prosta budowa i lekka masa sprawiają, że można je ułożyć bez większych problemów.

Czym smarować dach z papy?

Najlepiej sprawdzi się płynna membrana dachowa – jest lekka i elastyczna, a do tego łatwa w aplikacji. Bezszwowa powłoka zabezpieczy przed przeciekaniem, a dodatkowo znacznie przedłuży żywotność dachu bez kosztownej renowacji.

Jak uszczelnić dach z papy?

Najlepszym produktem na to jest elastomer bitumiczny, który cechuje się wysoką elastycznością (nawet 800%) i dobrą przyczepnością do większości powierzchni. Jest łatwy w użyciu, bezpieczny i skuteczny.

Ile kosztuje m2 asfaltu 2022?

Samo przygotowanie terenu pod inwestycje to 50-60zł/m2. Cena asfaltu waha się od 60zł/m2. Cena asfaltu jest coraz wyższa

Ile masy bitumicznej na m2?

Założenie, że 100 kg na 4 cm jest poprawne, często nie jest dobre. Lecz czasami na warstwę ścieralną stosuje się kruszywa bazaltowe których gęstość wynosi ponad 3.0 g/cm3 i wtedy powinno być minimum 120 kg na m2.

Zobacz także:  Jaki klej do styroduru?

Dlaczego pęka papą na dachu?

Wciąż jest to pytanie, na które nie umiemy dokładnie odpowiedzieć. Mimo wielu badań i analiz powodem tego fenomenu pozostaje słońce. Dlaczego słońce? Ponieważ to ono sprawia, że łańcuchy węglowodorów, z których zbudowana jest masa bitumiczna, ulegają skróceniu i rozbiciu na mniejsze. W efekcie dochodzi do utraty elastyczności i pojawiają się pęknięcia.

Czy lepik na zimno jest dobry?

Lepik na zimno jest produktem klejącym o uniwersalnym zastosowaniu. Sprawdza się dobrze zarówno w renowacji dachów krytych papą lub gontem bitumicznym, jak i do klejenia różnych materiałów czy tworzenia hydroizolacji tarasów, balkonów czy dachów.