Co na izolację przeciwwilgociowa?

Witajcie! Cóż moglibyśmy powiedzieć o izolacji przeciwwilgociowej? W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć Wam temat, poruszając kwestie takie jak: rodzaje izolacji, główne zalety stosowania izolacji przeciw wilgoci oraz najczęściej spotykane problemy związane z niewłaściwym jej stosowaniem. Zapraszamy do lektury!

Zwykle papy na osnowie polipropylenu lub włókien szklanych, które lepiej znoszą korozję biologiczną. Papy układa się warstwowo na lepiku asfaltowym.

Jaka izolacja przeciwwilgociowa na fundament?

Papy są najczęściej stosowanym materiałem do hydroizolacji fundamentów. Nadają się zarówno na izolacje przeciwwilgociowe (lekkie), jak i przeciwwodne (ciężkie). Nowsze typy pap są samoprzylepne, co pozwala wykonać łatwe i szczelne połączenia styków. Folie hydroizolacyjne stosuje się izolacji pionowych i poziomych.

Jakie są rodzaje izolacji?

Spośród rodzajów zabezpieczeń, jakie stosowane są pod powierzchnią podłogową wymienić należy następujące: – izolacja cieplna, – izolacja akustyczna, – izolacja przeciwwodna. Każdy z tych typów izolacji pełni inną funkcję i ma inne zastosowanie. Izolacja cieplna służy do ochrony przed utratą ciepła, izolacja akustyczna do ochrony przed hałasem, a izolacja przeciwwodna do ochrony przed wodą.

Kiedy izolacja przeciwwilgociowa?

Gdy grunt jest przepuszczalny i nie ma podwyższonego poziomu wód gruntowych, to możliwe jest użycie izolacji przeciwwilgociowej. Warstwę chroniącą dom przed wilgocią można wówczas ułożyć z materiałów o mniejszej gęstości. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie na terenach, gdzie opady deszczu czy śniegu są rzadsze. Warto pamiętać, że izolacja musi być starannie wykonana, aby faktycznie spełniała swoje zadanie.

Kiedy solidna izolacja przeciwodporna?
W sytuacji, kiedy grunt jest spoisty i nieprzepuszczalny oraz kiedy poziom wód gruntowych jest podwyższonej – konieczna będzie solidna izolacja przeciwodporna. Tylko taka warstwa będzie w stanie zapobiec dostawaniu się wilgoci do budynku. Izolacja powinna być grubsza i mocniejsza niż w przypadku izolacji przeciwwilgociowej. Pamiętajmy też, żeby dokładnie sprawdzić stan fundamentu oraz ścian – mogły one ulec uszkodzeniu na skutek długotrwałego dostawania się do nich wilgoci.

Zobacz także:  Czy bloker wilgoci działa?

Czy trzeba izolować fundamenty od wewnątrz?

To zależy od tego, na jakim rodzaju gruntu się buduje. Zazwyczaj podłoże w polskich warunkach klimatycznych ma dość dużą przewodność cieplną, dlatego warto inwestować w dobrej jakości materiały izolacyjne. Pamiętajmy także o tym, że fundamenty muszą być dobrze wentylowane.

Jaka najlepsza izolacja pozioma?

Czym kierować się przy wyborze? Ile to kosztuje? Każdy remont, czy budowa wiąże się z tymi pytaniami. Jest izolacja natryskowa, która stosowana jest głównie do ścian fundamentowych i piwnic. Tego typu izolacja bazuje na dwóch warstwach – zewnętrznej z papy termozgrzewalnej lub innego materiału asfaltowego, a wewnętrzną membraną kauczukowo-bitumiczną NBS. Ten typ izolacji charakteryzuje się dobrą przyczepnością oraz elastycznością, dzięki czemu można stosować go nawet na nierównych powierzchniach.

Ile kosztuje izolacja pozioma starego budynku?

Wbrew powszechnej opinii, izolacja starego budynku nie jest droższa niż w przypadku nowego obiektu. Jedną z metod na oszczędzenie pieniędzy podczas izolacji starego domu jest zastosowanie materiałów izolacyjnych o wysokiej wartości oporu cieplnego. Takim materiałem może być na przykład wełna mineralna.

Po jakim czasie można izolować ściany fundamentowe?

Pytanie dotyczy tego, kiedy można izolować ściany fundamentowe po związaniu ław betonowych. Zazwyczaj muruje się przez 4-5 dni, a potem trzeba jeszcze zaizolować fundamenty, co zajmuje 2 dni.