Czy folia w płynie nadaje się na balkon?

Zdecydowanie tak! Płynna folia jest idealna na balkon ze względu na elastyczność i łatwość montażu. Jest to najlepsza opcja na zabezpieczenie balkonu przed złymi warunkami atmosferycznymi.


Tak, ale pod warunkiem że jest wodoszczelna i wodoodporna. Dzięki temu zabezpieczeniu wilgoć nie uszkodzi płytek ani desek tarasowych, a dodatkowo uchronisz przed rozwarstwieniem i kruszeniem betonową wylewkę.

Czy folia w płynie jest mrozoodporna?

Tak, jest mrozoodporna i może być stosowana również na zewnątrz (także tylko i wyłącznie pod okładziny). Cena jest bardzo wysoka.

Jaka folia w płynie na zewnątrz?

QMAR! Jest idealna do zabezpieczenia powierzchni pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci – i świetnie sprawdza się również poza murami domu. Dostępna jest w 3-kilogramowych opakowaniach, które są szczelnie zamknięte i mają uchwyty ułatwiające przenoszenie.

Kiedy stosować folię w płynie?

Folia w płynie została stworzona z myślą o zabezpieczeniu ścian i podłóg przed dostaniem się do nich wilgoci. Zalecana jest szczególnie do kuchni, łazienek i pralni. Należy jednak pamiętać, że folia w płynie nie powinna być stosowana na całej powierzchni pomieszczenia. Będzie ona skuteczna tylko w miejscach, które są najbardziej narażone na dostanie się do nich wilgoci np. pod prysznicem czy też przy umywalce.

Jaka najlepsza hydroizolacja balkonu?

Elastyczne hydroizolacje na bazie mineralnej, wzbogacone polimerami, gwarantują szczelność, są odporne na mróz, starzenie się i niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Czy trzeba gruntować pod folię w płynie?

Jakie są zalecenia?

Podłoże przed nanoszeniem folii w płynie należy dokładnie oczyścić i zagruntować. Zaleca się na początku zlikwidowanie wszelkich większych ubytków w powierzchni ściany oraz usunięcie zgrubień itp. Tak przygotowane podłoże będzie lepiej przygotowane do dalszej pracy, a folia będzie lepiej się trzymać.

Gdzie kłaść folię w płynie?

Folię w płynie kładzie się na podłożu, a następnie miesza się ją z płynem gruntującym. Pamiętaj, żeby folia była ciągła i nieprzerywana. Powierzchnia, na której będzie rozciągnięta folia powinna być oczyszczona ze starej warstwy farby i tłuszczu. Najlepiej sprawdzi się grunt gesso.

Zobacz także:  Co położyć na hydroizolację?

Czy folia w płynie chroni przed grzybem?

Niestety nie. Folia samoistnie nie jest w stanie zapobiegać powstawaniu pleśni i grzybów, choć może się ona okazać pomocna w walce z nimi. Grzyby i pleśnie do rozwoju wymagają środowiska wilgotnego – 70% to optymalna wartość. Warto też zwrócić uwagę na ciepłotę panującą w danym miejscu – im jest ona niższa, tym łatwiej o rozwój grzybni. Folia może być więc pomocna w utrzymaniu środowiska mniej wilgotnego oraz cieplejszego.