Nie ma się czego bać! Klejenie maty hydroizolacyjnej to łatwy i szybki proces, który możesz wykonać samodzielnie w domu. Pamiętaj, aby dokładnie przeczytać instrukcje na opakowaniu kleju, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat klejenia, skontaktuj się z naszym ekspertem w dziale obsługi klienta.
Przy łączeniach taśmy ze sobą lub taśmy i narożnika muszą one nachodzić na siebie minimum 5 cm. W dalszej kolejności wykonując hydroizolację pod płytki w miejsca, na które będzie przyklejona mata uszczelniająca rozprowadzamy klej do płytek. Pamiętajmy także aby rozprowadzać klej równomiernie an materiał, a nastepnie docisnąć go fledem gładkim, metalowym lub plastikowym.
Jaka Hydroizolacja do łazienki?
Papy stosowane kiedyś do ochrony podłogi przed wilgocią nie są już tak popularne. W nowoczesnych łazienkach częściej używa się folii w płynie lub mas. Preparaty te nanosi się również na fragmenty ścian. To prosty sposób na to, by pomieszczenia stykające się z łazienką uchronić przed pojawianiem się w nich wilgotnych plam i smug.
Jaka taśma do hydroizolacji?
Doskonałym zabezpieczeniem przed wilgocią jest taśma hydroizolacyjna. Występuje w rolkach, dzięki czemu łatwo ją nakleić. Jest cienka i elastyczna, przez co nie uszkodzi powierzchni podczas aplikowania. Hydroizolacja jest bardzo ważna, gdyż dzięki niej możemy chronić nasze mieszkanie lub dom przed wilgocią, która może prowadzić do poważnych uszkodzeń.
Czy pod hydroizolację trzeba gruntować?
Pozornie takie działanie nie jest potrzebne – folia ma przyczepność do podłoża i samodzielnie utrzyma się na powierzchni. Jednak gruntowne podłoże zagwarantuje lepsze rezultaty. Ważne jest, aby usunąć niestabilne części, odtłuścić powierzchnię i zagruntować przed aplikacją produktu. Warto dodatkowo sięgnąć po preparaty fugujące, które uzupełnią siatkowanie i zabezpieczą całość przed wnikaniem wody.
Czy hydroizolacja jest potrzebna?
W nowym budownictwie konieczne jest zastosowanie izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej w takich pomieszczeniach jak łazienka czy pralnia. Sama wymiana płytek nie wystarczy, bo musimy pamiętać, że fugi przepuszczają wodę – mówi Marek Kopij, reprezentant handlowy firmy Sopro. Podczas kąpieli czy mycia możemy doprowadzić do rozszerzenia się wilgoci na całej powierzchni ściany, a nawet do jej odspojenia. W takim przypadku bardzo trudno będzie nam już oczyścić ściany ze smug i plam. Wilgoć może również prowadzić do rozwoju grzybów i pleśni, dlatego tak ważna jest profilaktyka.
Która hydroizolacja najlepsza?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każda powierzchnia ma inne wymagania. Jednak jeśli szukasz odpowiedniej ochrony przed wilgocią, to warto rozważyć folię w płynie QMAR Astro. Jest to preparat o szerokim zastosowaniu, który można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
Co zamiast folii w płynie?
Masy uszczelniające! Dlaczego? Ponieważ charakteryzuje je przeważnie nieco większa grubość ostatecznej powłoki izolacyjnej oraz większa gęstość. Jak się nanosi masę uszczelniającą? W dwóch warstwach prostopadłych do siebie, przy czym każda z warstw ma grubość ok. 0,1 mm.
Ile kosztuje hydroizolacja w łazience?
Hydroizolacja jednej ściany w łazience to koszt 15-25 zł/m2. Jeżeli planujemy malować sufit lub ściany, koszt jednokrotnego malowania to 4-5 zł/m. Układanie glazury i fugowanie to koszt 30-120 zł/m.