Czy warto kupować wannę z hydromasażem?

Czy kochasz relaks w wannie po całym dniu? Czy marzysz o masażu, który rozluźni Twoje mięśnie i poprawi Twoje samopoczucie? Jeśli tak, to hydromasażowa wanna jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Hydromasaż w wannie to świetny sposób na relaks, a także na poprawę kondycji i zdrowia.


Hydromasaż to zabieg, który jest coraz częściej wykonywany w gabinetach masażu. Wskazania do jego stosowania są bardzo szerokie – od bólów pleców i kręgosłupa, przez stany po urazach i operacjach, a także w leczeniu nerwic i depresji. Dzięki hydromasażowi można uzyskać efekt rozluźnienia ciała i umysłu, a także zmniejszyć napięcie mięśniowe. Zalety korzystania z hydromasażu są więc ogromne.

Czy wanny z hydromasażem są bezpieczne?

Czy można korzystać z nich codziennie? Kiedyhydromasaż naprawdę się przydaje?
Hydromasaż, czyli masaż wodny, to jeden z popularniejszych rodzajów terapii. Wanny z hydromasażem oferują kilka różnych programów do wyboru i są bezpieczne dla większości osób. Codzienne korzystanie z wanny z hydromasażem może poprawić samopoczucie i pomóc w leczeniu dolegliwości takich jak ból pleców, stawów czy mięśni.

Co daje wanna z hydromasażem?

Wanna z hydromasażem może przynieść wyjątkową ulgę w stresującym dniu – pozwala się zrelaksować i odprężyć. Dodatkowo, taki masaż pomaga rozluźnić mięśnie, a także poprawić krążenie. Wanna z hydromasażem to inwestycja na lata, która bezsprzecznie opłaca się każdemu.

Ile wody zużywa wanna z hydromasażem?

Wanna z hydromasażem jest wyposażona w dmuchawę (moc 0,9 kW), pompę wodną (moc 0,7 kW), podgrzewacz wody (moc 2 kW) i powietrza (moc 0,3 kW). Podczas półgodzinnej kąpieli zużywamy 1,95 kWh (58,65 kWh miesięcznie, 713,57 kWh rocznie), co przy cenie kilowatogodziny 0,3731 zł, wynosi jednorazowo 0,71 zł (21,85 zł miesięcznie, 266,22 zł rocznie).

Czy w wannie z hydromasażem można używać soli do kąpieli?

Absolutnie nie! Jest to zabronione, gdyż może to doprowadzić do zatkania dysz i uszkodzenia urządzenia. Pamiętaj także, że wanny tego typu służą do krótkich, relaksujących kąpieli, a nie długich godzin spędzonych w wodzie. Zatem przed wejściem do takiej wanny powinno się raczej się uprzednio wykąpać w normalnej dużej wannie lub pod prysznicem.

Zobacz także:  Jak spuścić wodę z hydroforu przeponowego?

Czy można się kąpać w wannie z hydromasażem?

Odpowiedź jest prosta – tak. Warto zaznaczyć, że w wannie z hydromasażem można bez przeszkód myć się, a także stosować wszystkie dostępne na rynku środki i płyny pielęgnacyjne. Błędne jest przekonanie, że mydło, szampon, czy płyn do kąpieli niszczy, bądź zatyka kanały, powodując awarię systemu. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie używać produktów o działaniu ściernym (np. peelingów), gdyż mogą one uszkodzić powierzchnię paneli masujących. Jeśli decydujemy się na korzystanie z hydromasażu podczas kąpieli, warto rozpoczynać go po uprzednim umyciu całego ciała i wypieleniu się. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych odczuć spowodowanych przez masowanie miejsc objętych drobnymi rankami lub otarciami.

Czy wanna z hydromasażem to to samo co jacuzzi?

Niby wyglądem tak, ale jednak nie do końca. Łączy je przede wszystkim fakt, że obie te formy kąpieli służą do relaksu i odprężenia się, ale to jedyna podobieństwo. Wanna z hydromasażem najczęściej przypomina wyglądem klasyczną wannę, tylko wzbogaconą o system dysz, które emitują strumień wody pod ciśnieniem. Woda nalewana jest każdorazowo przed kąpielą, stąd brak systemu filtracji. Jej temperatura również można regulować tak samo jak ustrojstw służacych do tego celu.. Dla bezpieczeństwa stosuje się chemię do uzdatniania wody.

Czy do wanny z hydromasażem można używać płynów do kąpieli?

Z tego, co ustaliliśmy, nie jest to praktyczne ani bezpieczne. W wannie z hydromasażem można kąpać się w pianie, ale musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach.. Pianka do kąpieli może być bardzo łatwo rozproszona przez wodę i dostawać się do pompy wody lub układu hydromasażu. Może to powodować problemy z tymi elementami Twojej wanny. Kolejną ważną rzeczą jest to, że podczas korzystania z hydromasażu nacisk na dysze jest bardzo duży. Dodanie płynu do kąpieli może powodować, że pianka będzie się gromadziła wokół dysz i blokowała je. Może to prowadzić do uszkodzenia układu hydromasażu albo pompy wody.

Zobacz także:  Z czego najlepiej zbudować dom?