Ile kosztuje hydroizolacja na balkonie?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się, ile kosztuje hydroizolacja na balkonie? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj ten artykuł! Znajdziesz w nim cenne informacje na temat kosztów hydroizolacji oraz dowiesz się, jakie są jej najważniejsze zalety. Hydroizolacja to jeden z najważniejszych elementów wykończenia balkonu, dlatego warto poświęcić jej nieco więcej uwagi.


Cena za tę usługę może być różna w zależności od kilku czynników. Podstawowa stawka to 150 złotych za metr kwadratowy, jednak może się ona różnić w przypadku większych powierzchni oraz balkonów nowych lub wymagających renowacji. Cena hydroizolacji balkonu może się więc wahać w przedziale 90-270 zł/m2.

Czym zrobić hydroizolację na balkonie?

Najlepiej zrobić to elastycznymi hydroizolacjami na bazie mineralnej, wzbogaconymi polimerami. Gwarantują one szczelność, są odporne na mróz, starzenie się i niekorzystne czynniki atmosferyczne. Hydroizolacja balkonu powinna być wykonana przez profesjonalistów, którzy posiadają odpowiedni sprzęt i narzędzia.

Ile warstw hydroizolacji na balkonie?

Optymalnie i bezpiecznie jest nałożyć dwa razy 1 mm izolacji. W ten sposób można zabezpieczyć konstrukcję balkonu przed wnikaniem wody lub wilgoci, a także przed rozwojem grzybów i pleśni. Ponadto taki izolacja zespolony (podpłytkowy) przebieg powinien gwarantować długotrwałą ochronę.

Czy hydroizolacja na balkonie jest konieczna?

Tak, bez hydroizolacji płyta betonowa ulega korozji. Gdyby nie hydroizolacja na tarasie i balkonie, powierzchnia z czasem zaczęłaby pękać i kruszyć się. Nawet niewielka ilość wody czy wilgoci jest w stanie uszkodzić strukturę. Izolacja balkonu i tarasu zabezpieczy płytę betonową również przed rozwojem mikroorganizmów oraz przeciekaniem.

Jak zrobić balkon żeby nie przeciekał?

Można skorzystać z możliwości, jakie daje hydroizolacja systemem Hyperdesmo-T. Polega ona na uszczelnieniu i zabezpieczeniu specjalną warstwą ochronną przed przeciekaniem wody. Balkon będzie łatwiejszy w utrzymaniu, a także estetycznie lepszy.

Ile hydroizolacji na m2?

Przyjmuje się, że jest to ok. 1,5 kg/m2. Dokładna ilość zależy od producenta – wykonawca powinien posiadać dokumentację techniczną. Jakie są koszty? Zatem koszt nałożenia jednej warstwy hydroizolacji z masy uszczelniającej może wynieść ok. 30-60 zł.

Zobacz także:  Jak prawidłowo zaizolować fundament?

Co zamiast hydroizolacji?

W przypadku izolacji z papy, folia z polietylenu jest bardziej elastyczna niż papy i nie skleja się ze sobą. Jest to ważne, ponieważ papy mogą się kurczyć i rozszerzać w zależności od temperatury. To może prowadzić do pęknięć i innych problemów. Folie są również łatwiejsze w układaniu, ponieważ można je ułożyć w dwóch warstwach.

Co położyć na balkon tanio?

Najtańszą opcją jest wyłożenie nawierzchni wykładziną z PCV lub ze sztucznej trawy. Wszystko to możemy kupić w sklepach budowlanych lub marketach ogrodniczych. Wiele osób marzy o naturalnej nawierzchni, np. drewnianej. Jednak drewniana podłoga z desek może być droga, ale na szczęście istnieje tańsze rozwiązanie – modułowe drewniane płytki tarasowe, które łatwo dopasujemy do każdego balkonu.