Hydroizolacja jest bardzo ważna, gdyż chroni przed wilgocią i zawilgoceniem. Nie bez powodu mówi się, że to pierwsza linia obrony każdego domu. Dobrze dobrana i wykonana hydroizolacja zapobiega przedostawaniu się wody pod powierzchnię gruntu czy też ścian. Hydroizolacja jest szczególnie istotna w przypadku domów jednorodzinnych, gdyż ich konstrukcja jest bardziej podatna na uszkodzenia.
Na pewno wodoodporna! I taką powinniśmy wybrać, aby ochronić taras czy balkon. Takie elastyczne hydroizolacje na bazie mineralnej, które są wzbogacone polimerami gwarantują nam szczelność. Są one też odporne na mróz i starzenie się. Ponadto izolują nas przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi takimi jak deszcz czy śnieg.
Ile kosztuje hydroizolacja na taras?
Ta cena może ulec zmianie w zależności od powierzchni tarasu, a także faktu, czy jest to balkon nowy, czy wymagający renowacji. Cennik hydroizolacji balkonu waha się zazwyczaj w przedziale 90-270 zł/m2.
Po co hydroizolacja na tarasie?
Przede wszystkim dla bezpieczeństwa i żywotności konstrukcji. Specjalna membrana tworzy barierę, która zabezpiecza przed przenikaniem wody oraz wilgoci do elementów balkonu/tarasu. Hydroizolacja stanowi również ochronę przed korozją płyty konstrukcyjnej, przeciekami oraz rozwojem mikroorganizmów. Decydując się na ten zabieg warto wybrać produkt od sprawdzonego i renomowanego producenta, aby cieszyć się tarasem lub balkonem bezpiecznym i ładnym przez długi czas.”
Czy hydroizolacja na balkonie jest konieczna?
Odpowiedź brzmi: tak. Kiedy postawisz balkon na swoim domu, musisz go odizolować – w przeciwnym razie będzie korodował się a jego struktura ulegnie uszkodzeniu. Nawet niewielka ilość wilgoci może być szkodliwa, dlatego warto zabezpieczyć się przed nią już na etapie budowy. Izolacja balkonu chroni także płytę betonową przed rozwojem mikroorganizmów i przeciekaniem wody.
Kiedy hydroizolacja tarasu?
Najlepiej jest, kiedy hydroizolacja na balkon wykonana jest już na etapie budowy domu i balkonu. Unikniemy wtedy problemów związanych półniejszą aranżacją jego wystroju, a także zaoszczędzimy mu ekspozycji na wilgoć . Czytelnik może samodzielnie dobrać rodzaj hydroizolacji , która najbardziej odpowiada jego potrzebom.
Czy pod hydroizolację trzeba gruntować?
Tak, bez gruntowania nie jest możliwe uzyskanie odpowiedniej przyczepności podłoża do papy i powłoki z płynnej folii. Przed nałożeniem hydroizolacji trzeba się dokładnie upewnić, że podłoże jest nie tylko odtłuszczone, ale także oczyszczone ze wszelkich zanieczyszczeń i osadów. Tylko takie działania gwarantują skuteczną i trwałą izolację.
Ile hydroizolacji na m2?
Jeśli ułożyć jedną warstwę, to koszt może wynieść od 30 do 60 zł. Na podstawie przeanalizowanych danych wiadomo, że średnia wydajność preparatu wynosi 1,5 kg/m2. Dlatego teoretycznie rzecz biorąc należy nałożyć ponad 2 kg na metr kwadratowy powierzchni, aby mieć pewność, że cała zostanie pokryta. Jednak warto wziąć pod uwagę fakt, iż produkt ten cechuje się dużym oporem dyfuzyjnym oraz siatkowaniem, a także ma wysoki stopień natryskania.
Jak zrobić balkon żeby nie przeciekał?
Uszczelnij hydroizolacją. Hydroizolacja to bardzo skuteczny i popularny sposób na zabezpieczenie balkonu przed przeciekami. System Hyperdesmo-T jest jednym z najpopularniejszych systemów hydroizolacyjnych na rynku. Polega on na uszczelnieniu konstrukcji poprzez aplikację specjalnej warstwy ochronnej, która nie pozwala na przenikanie wody wgłąb.