Dysperbit i Abizol to dwie popularne marki środków do czyszczenia. Obie mają swoich zwolenników i przeciwników. Który środek jest lepszy?
Według większości osób, dysperbit jest przede wszystkim bardziej przyjazny. Ponieważ nie wydziela nieprzyjemnego zapachu i nie jest w żadnym stopniu niebezpieczny. Należy podkreślić również fakt, iż abizol jest produktem bardziej materiałochłonnym.
Ile warstw dysperbitu?
Dysperbit Dn powinno się nakładać w 2 warstwach. Powód? Jest to konieczne, aby uzyskać hydroizolację.
Jak rozrobić dysperbit?
Dysperbit grunt należy rozcieńczyć wodą w stosunku 1:9. Wymieszać do uzyskania jednolitej konsystencji. Zagruntować przygotowane podłoże przed aplikacją masy. Dysperbit grunt zabezpiecza podłoża mineralne i anhydrytowe przed wodoodpornością, oraz stanowi doskonałą bazę pod aplikację tynków cementowo-wapniowych.
Czy sam dysperbit wystarczy?
Jeżeli planujesz budowę domu, to na pewno spotkasz się z wykonawcą, który stwierdzi, że wystarczy posmarować fundamenty dysperbitem i w ten sposób fundamenty będą dobrze zabezpieczone przed wilgocią i wodą. Niestety to nie wystarczy: dysperbit to grunt bitumiczny, emulsja, która nie jest hydroizolacją. Domyślnie rzecz biorąc, betonowanie powinno rozpoczynać się od chwili urobienia podłoża. Służy temu specjalistyczna mieszanina cementowa – grubsza niż ta używana do kostki brukowej – a wiertarki oraz betoniarki elektryczne do jej rozsmarowania.
Czy dysperbit przepuszcza wodę?
Dysperbit to substancja, która służy do izolacji od wody. Można ją stosować z równą skutecznością na dachu i przy fundamentach. Dzięki swojej konsystencji jest łatwy do nakładania i stanowi barierę hydroizolacyjną.
Ile dysperbitu na metr kwadratowy?
Dysperbit to preparat do izolacji cieplnej i akustycznej, który jest sprzedawany w postaci masy gotowej. Łatwo się rozprowadza, a zużycie wynosi 0,8-1,1 kg/m2.
Po jakim czasie 2 warstwa dysperbitu?
Przemysłowa metoda produkcji powłok na bazie dysperbitu jest robocza i łatwa w użyciu. Powłoka z tego materiału schnie w temp. 23 ± 2°C po upływie 6 godzin. Aby uzyskać maksymalną wytrzymałość, należy stosować co najmniej 2 warstwy. Dzięki temu można osiągnąć lepsze parametry estetyczne i funkcjonalne.
Co jest lepsze od dysperbitu?
KMB i szlamy mineralne na pewno. Dlaczego? Ponieważ masa KMB tworzy bardzo elastyczną powłokę, która chroni przed Wilgocią i jest odporna na działanie promieni UV. Jest także łatwa w aplikacji oraz nie wymaga stosowania dodatkowych zabezpieczeń hydroizolacyjnych. Co więcej, jest ekologiczna i bezpieczna dla środowiska. Szlamy mineralne natomiast, to materiały o bardzo dobrych właściwościach hydroizolacyjnych, które są też odporne na działanie promieni UV.