Jaki tynk silikonowy Caparol?

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz nowego tynku na ścianie wewnętrznej, czy na zewnętrznej, Caparol ma idealny produkt dla Ciebie.
Caparol jest uznanym, niemieckim producentem tynków, który oferuje szeroki wybór tynków silikonowych do różnych zastosowań.
Tynki silikonowe Caparol są najwyższej jakości i gwarantują długotrwałe, satysfakcjonujące rezultaty.
Jeśli więc szukasz najlepszego tynku silikonowego, Caparol jest idealnym wyborem.


Biały silikonowy tynk od Caparol to świetna propozycja dla wymagających! Zapewnia on doskonałe parametry użytkowe, które pozwalają na stworzenie elewacji najwyższej klasy – jest ona odporna na zabrudzenia, a także na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ponadto, Amphisil zapewnia brak porostów, grzybów oraz insektów na elewacji. Tynk ten cechuje się również wysoką hydrofobowością.

Jaki wybrać tynk silikonowy?

Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy i jakie mamy potrzeby. Większość osób poleca firmy takie jak Dryvit, Sto, Caparol lub Ceresit. Każda z tych firm ma swoje plusy i minusy, dlatego warto przeczytać opinie na ich temat w Internecie.

Ile kosztuje wiadro tynku silikonowego?

Najczęściej cena tynku silikonowego za m2 to ok. 30 złotych. Zazwyczaj sprzedawany jest w opakowaniach o wadze 20-25 kilogramów. Za takie wiaderko zapłacisz od 130 do 160 złotych w zależności od producenta, na którego się zdecydujemy.

Jaki tynk silikonowy czy silikatowy?

Który z nich lepiej sprawdzi się przy Twoim rodzaju ocieplenia? Dowiedz się, jaki tynk wybrać, aby uzyskać najlepsze rezultaty!

Jaki rodzaj tynku na elewację?

Do tynkowania elewacji domu najczęściej stosuje się tynki cienkowarstwowe: tynk mineralny, silikonowy, akrylowy i silikatowy. Te tynki zewnętrzne pojawiły się wraz z wprowadzeniem metody lekkiej mokrej ocieplania domów. Jako, że są cienkie (maksymalnie 10 mm) mają dobrą przyczepność do podłoża. Ponieważ s setki różnych rodzajów farb i kolorów dostępnych na rynku to można pomalować je tak jak chcemy bez potrzeby stosowania specjalnych preparatów gruntujacych.

Zobacz także:  Czy można zmienić nieprzekraczalną linie zabudowy?

Jaki tynk wybrać na elewację forum?

Jeśli najbardziej zależy Ci na ochronie przed zanieczyszczeniami, to radzę zastosować tynk silikonowy lub silikatowy. Mineralny w drugiej kolejności gdyż ma nieco gorsze właściwości. Nie polecam mineralnego, strasznie szybko traci kolor!

Ile tynku silikonowego na 100m2?

Tynk o granulacji 1,5 mm będzie miał wydajność maksymalnie 2,5 kg/m2, czyli z wiadra 25 kg zrobimy zaznaczam maksymalnie do 10 m2. Więc na 100m2 potrzeba będzie aż 400 kg tynku!

Jaki tynk silikonowy Co to jest?

i dlaczego warto go stosować?
Tynki silikonowe to materiały, w których jako spoiwo wykorzystywane są żywice silikonowe. Jest to najbardziej uniwersalny produkt na rynku i w zasadzie łączy on w sobie zalety tynków mineralnych, akrylowych i silikatowych. Dzięki temu jest on bardzo elastyczny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Tynk taki można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków.