Na czym polega hydroizolacja?

Chcesz dowiedzieć się na czym polega hydroizolacja? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz artykuł! Znajdziesz w nim wszystkie niezbędne informacje na temat tego, czym jest hydroizolacja oraz jakie ma zastosowanie. Dzięki temu będziesz wiedział, jak można ją wykorzystać we własnym domu.


To nic innego jak zabezpieczenie budynku przed szkodliwym działaniem wody oraz wilgoci. Można do tego użyć wielu materiałów w zależności od potrzeb np. papy, folii czy blachy, jeśli została odpowiednio zabezpieczona przed korozją. Hydroizolacja chroni przede wszystkim fundamenty budynku, ale także ściany i stropy. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu budynek może się dowolnie rozwijać bez obaw o uszkodzenia.

Kiedy stosować hydroizolacje?

Strefy umywalki, wanny i brodzika prysznicowego muszą być koniecznie zabezpieczone przed dostawaniem się wody pod płytki. Hydroizolację można także zastosować na balkonach i tarasach – tu jednak decyduje o tym projektant lub inwestor.

Do czego służy hydroizolacja?

Hydroizolacja to jeden z elementów ochrony przeciwpiecowej, która służy do zabezpieczania podziemnych elementów obiektu przed wodami niewywierającymi ciśnienia. Z kolei izolacja przeciwwodna służy do ochrony ich przed wodami gruntowymi lub deszczówką, która w przypadku problemów z odpływem może przesączać przez fundamenty.

Ile kosztuje wykonanie hydroizolacji?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ cena zależy od wielu czynników. Przede wszystkim trzeba określić, jak duży jest balkon oraz czy potrzebna jest renowacja. Cena za metr kwadratowy może wynosić od 150 do 270 złotych.

Czy pod hydroizolację trzeba gruntować?

Ważne, aby prawidłowo przygotować podłoże, na którym będzie nakładana folia w płynie. Pamiętajmy o usunięciu niestabilnych części, odtłuszczeniu powierzchni i zagruntowaniu.

Co potrzebne do hydroizolacji?

Najpierw trzeba zgromadzić niezbędne materiały i narzędzia. Będzie potrzebna zaprawa wyrównująca, folia w płynie, kołnierz uszczelniający oraz taśma uszczelniająca. W przypadku braku jakiegokolwiek z tych elementów hydroizolacja może się nie powieść. Pamiętaj, że dobry hydraulik to podstawa!

Zobacz także:  Czy warto kupować wannę z hydromasażem?

Czy hydroizolacja przepuszcza wodę?

Hydroizolacja to rodzaj materiału, który jest stosowany w celu zabezpieczenia przed wodą i wilgocią. Hydroizolacje są dostępne w różnych formach, takich jak folie, papy i membrany. Stosuje się je głównie do zabezpieczania ścian, fundamentów i dachów.

Co daje hydroizolacja w łazience?

– Dokładnie tę funkcję spełnia hydroizolacja w łazience, która zabezpiecza ściany i podłogi przed przenikaniem wilgoci. Dodatkowo chroni ona przed rozwojem grzybów i pleśni, które mogłyby pojawić się na ścianach wskutek nieszczelności.